Čokoláda Åkesson - evropská čokoláda od roku 1980

Čokolády Åkesson Åkesson logo Åkesson Organic je malá evropská rodinná čokoládovna. Založena byla roku 1980.

Bertil vlastní kakaové plantáže na Madagaskaru a v Brazílii. Kromě bio kakaových bobů výjimečných chuťových kvalit pěstuje také pepř. Kombinace čokolády s pepřem patří k jeho specialitám.

Koupit čokolády Åkesson

Čokolády Åkesson můžete zakoupit v našem e-shopu nebo ve vybraných gurmánských kamenných prodejnách.

ČokoBanka.cz má tu čest být výhradním distributorem čokolád Åkesson pro Českou Republiku. Máte-li zájem o nákup za velkoobchodní ceny, nahlédněte prosím do sekce Velkoobchod.

Čokolády Åkesson

Plantážní čokolády Åkesson

Åkesson plantážní čokoláda Plantážní čokolády Åkesson patří k chuťově nejzajímavějšim čokoládám jež jsme zatím v ČokoBance měli možnost ochutnat.

Jsou připraveny z kakaových bobů z těchto plantáží:

  • plantáž Ambolikapiky na Madagaskaru,
  • plantáž Fazenda Monte Alegre v Brazílii,
  • plantáž rodiny Sukrama v oblasti Melaya na Indonéském ostrově Bali.

Veškerá produkce z plantáže Ambolikapiky je v Bio kvalitě.


Snoubení mléčné čokolády a mořské soli

Čokoláda Akesson Bali mléčná s mořskou solí Tato jemná vysokoprocentní (45%) mléčná čokoláda je připravená z kakaových bobů odrůdy Trinitario a citlivě dochucená balijskou mořskou solí. Kromě třtinového cukru obsahuje též Bio cukr z květů kokosové palmy. Kakaové boby jsou pěstovány na farmě rodiny Sukrama na ostrově Bali.

Ještě jste neměli možnost ochutnat? To lze snadno napravit. :) Abychom Vás ještě více navnadili, tak tuto čokoládu používáme téměř na všech našich degustacích. Mj. proto, že ji účastníci našich degustací již vyžadují. :)


Snoubení tmavé čokolády a pepře

Åkesson pepř Bertil Åkesson pěstuje na svých Madagaskarských plantážích také pepř. Čokoláda s pepřem je unikátní chuťový zážitek. Asi chuťově nejpestřejší je čokoláda s divokým Voatsiperifery pepřem. Je to nejvzácnější, silně aromatická odrůda pepře. Pochází z Madagaskaru a jeho celková roční produkce je pouhých 1500 kg.

Pepř ze všech koutů světa lze zakoupit i samostatně ve skleněných lahvičkách. Jen pro zajímavost zde vyjmenujeme některé druhy: Madagaskarský pepř černý, růžový a divoký Voatsiperifery; Penja pepř z Kamerunu bílý, černý a zelený; Tasmánský pepř; Chiloé pepř; Wildcrafted dlouhý pepř z Bali; Comet's Tail pepř z Jávy; černý Lampung pepř ze Sumatry; a bílý Muntok pepř z Indonésie.


Suroviny čokolád Åkesson

Bertil Åkesson s kakaovymi boby na plantazi v Brazilii Dalo by se bez nadsázky říci, že Bertil Åkesson je (v dobrém slova smyslu) kvalitou posedlý. Z toho důvodu si raději většinu kakaových bobů pěstuje sám na svých plantážích na Madagaskaru a v Brazílii. Produkce jeho plantáží na Madagaskaru je v Bio kvalitě.

Na přípravu čokolády používá pouze: kakao a čisté kakaové máslo bez jakýchkoli příměsí rostlinných tuků, třtinový cukr místo cukru řepného. Nikdy nepoužívá vanilku, vanilin, ani umělá aromata. Všechny výrobky jsou 100% bez přítomnosti geneticky modifikovaných organismů.


Åkesson - tradice a současnost

Bertil Åkesson Cesta rodiny Åkessonových do světa čokolády byla dlouhá. Otec Bertila Åkessona nejdříve pracoval jako švédský diplomat v Paříži, poté ho jeho cesta zavedla dál na východ do Kamerunu, kde pracoval jako obchodník, až se nakonec se svou rodinou kolem roku 1970 usadil na Madagaskaru. Zde pořídil několik plantáží, na kterých začal pěstovat kakao a pepř.

Samotnou značku Åkesson's však založil až jeho syn Bertil Åkesson (na obrázku), který doslova propadnl magickému kouzlu světa čokolády, a od té doby si nedá pokoj, a tuto pochoutku neustále vylepšuje a zdokonaluje. V současné době vlastní rodina Åkessonových kromě plantáží na Madagaskaru i plantáže v Brazílii, a jejich čokoláda je dodávána do světově proslulých lahůdkářství.

Možná Vám na začátku vrtalo hlavou proč nazýváme čokoládovnu Åkesson's evropskou? Zde je vysvětlení: Bertil Åkesson je rodilý švéd, čokoládovnu má zaregistrovánu v Londýně, ale vlastní výroba čokolád probíhá ve Francii v čokoládovně jeho dobrého kamaráda Francois Pralus, kterou si od něj čas od času půjčuje.

Správná výslovnost Bertil Åkesson: bertil okeson.


Ocenění čokolád Åkesson

Čokolády Åkesson získaly řadu ocenění na mezinárodních soutěžích. Všechna ocenění jsou uvedena v popisu čokolád v e-shopu. Oceněné čokolády poznáte na první pohled podle medailí u obrázku.